Sześciu kierowców bez prawa jazdy. Zamojska grupa Speed w akcji

Mandaty, punkty karne oraz utrata prawa jazdy za zbyt szybką jazdę, to efekty pracy zamojskiej grupy SPEED.

Reklamy

 

W piątek, policjanci z zamojskiej grupy SPEED, patrolując drogi powiatu zamojskiego, jak co dzień zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących. W sposób szczególny patrzyli na kierujących, którzy nie zwracając uwagi na bezpieczeństwo oraz przepisy, w terenie zabudowanym przekraczali dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Tuż przed godziną 8:00 w Szczebrzeszynie 27-latek z gminy Bychawa, został zatrzymany do kontroli, ponieważ na liczniku nissana, którym się poruszał miał 119 km/h. Z powodu nadmiernej prędkości kilkanaście minut później w Michalowie została skontrolowana również 36-latka z gminy Sułów, która poruszając się BMW, przekroczyła dopuszczalną prędkość o 59 km/h. Z niewiele mniejszą prędkością (103 km/h) oplem przejeżdżał przez Sułów 44-latek z gminy Kuryłówka.

Tuż po godz. 11:00 w Deszkowicach policjanci zatrzymali 51-latka z Zamościa poruszającego się volvem z prędkością 118 km/h, a w miejscowości Źrebce – siedzącego za kierownicą volkswagena 24-latka z gminy Radecznica, który na liczniku miał 115 km/h.

Wieczorem w Bortatyczach, siedzący za kierownicą BMW 20-latek z gminy Nielisz jechał z prędkością 113 km/h.

Za załamanie przepisów ruchu drogowego, zatrzymani kierowcy otrzymali wysokie mandaty karne, a ich konta zasiliły dodatkowe punkty. Na najbliższe trzy miesiące stracili również uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

źródło: KMP Zamość