Szkoła Podstawowa z Horodła w Portugalii

HrubieszówPortugalia

Reklamy

W dniach 2 – 7 lutego w ramach programu Socrates Comenius „Uczenie się przez całe życie” przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Horodle złożyli roboczą wizytę w placówce partnerskiej na Maderze.

W wizycie roboczej udział wzięły panie: Elżbieta Kuczyńska, Aneta Zbirowska, Aleksandra Jerzyna, Agnieszka Łaskarzewska oraz uczniowie Krystian Juźwiak i Mateusz Dańczuk.

Goście zostali bardzo gorąco powitani przez tamtejszych uczniów i nauczycieli, którzy dołożyli wszelkich starań, aby pobyt w Portugalii pozostał niezapomniany. W spotkaniu brali też udział przedstawiciele szkół ze Słowacji i Hiszpanii. Celem nadrzędnym wizyty było poznanie zwyczajów związanych ze świętami, a także praktyczna nauka języka angielskiego.

Nauczyciele uczestniczyli w spotkaniu, na którym omawiane były dalsze drogi współpracy między placówkami, wymiana doświadczeń i podsumowanie dotychczasowej działalności, a także lekcjach prowadzonych przez zaprzyjaźnionych nauczycieli.

Gospodarze zapewnili gościom również szereg atrakcji, takich jak: przejazd kolejką górską na wzgórze Monte, zwiedzanie ogrodów Monte, czy okolicznych miejscowości. Największą gratką była jednak nauka gotowania potraw charakterystycznych dla kuchni portugalskiej, która połączona była z uroczystą kolacją w gronie nauczycieli ze szkoły w Funchal.

Uczestnicy wycieczki wrócili do Polski pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Wyjazd ten umożliwił zarówno uczniom, jak i nauczycielom poznanie kultury i tradycji panujących w kraju partnerskim oraz zwiększył motywację do nauki języków obcych.

info
SP Horodło

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009