Szkolenia o PPK – zapisz się już dziś

Pracownicze Plany Kapitałowe to stosunkowo nowy sposób oszczędzania przy udziale pracodawców i państwa. W czerwcu odbędą się szkolenia, które odpowiedzą na najczęstsze pytania firm i ich pracowników o PPK.

Reklamy

Bezpłatne szkolenia poprowadzą regionalni eksperci PPK, a współorganizuje je zamojski inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będzie to cykl pięciu internetowych spotkań pod wspólnym hasłem „PPK w praktyce”:

  • 17 czerwca – PPK w Praktyce: nowy pracownik w firmie,
  • 18 czerwca – PPK w Praktyce: PPK w mikroprzedsiębiorstwie,
  • 23 czerwca – PPK w Praktyce: naliczanie wpłat do PPK,
  • 28 czerwca – PPK w Praktyce: jak ustalić 3-miesięczny okres zatrudnienia,
  • 29 czerwca – PPK w Praktyce: rezygnacja i powrót do PPK, deklaracje i wnioski.

Każde szkolenie rozpoczyna się o godzinie 10.00. Odbędą się przez internet, za pośrednictwem platformy MS Teams. Zapisy już trwają. Swój udział należy zgłosić na adres zamosc_szkolenia@zus.pl, podając wybrane tematy, imię i nazwisko oraz dane kontaktowe: telefon i adres e-mail. Zapisani uczestnicy otrzymają link aktywacyjny do szkolenia.

Niemal każda firma lub instytucja, która zatrudnia co najmniej jedną osobę, ma już obowiązek utworzenia PPK. To instrument długoterminowego oszczędzania, np. na emeryturę. Wpłaty na konto PPK pochodzą z trzech źródeł: od pracodawcy, pracownika i z budżetu państwa.

(info: ZUS Lublin)


Zobacz też:

Wyprzedzanie zakończone dachowaniem – WIDEO

Wyprzedzanie zakończone dachowaniem – WIDEO


LubieHrubie na Instagramie