Szkoleniowy weekend lubelskich terytorialsów – ZDJĘCIA

W ten weekend blisko 300 żołnierzy Lubelskiej Brygady OT odbywa szkolenia rotacyjne w swoich stałych rejonach odpowiedzialności. Dodatkowo szkolenie wyrównawcze rozpoczęło 55 żołnierzy rezerwy, którzy właśnie zasilili szeregi brygady.

Reklamy

Mimo intensywnego zaangażowania w działania przy granicy, w ramach operacji „Silne Wsparcie”, żołnierze 2 LBOT doskonalą swoje umiejętności bojowe zgodnie z obowiązującym kalendarzem szkoleniowym. Strzelania, czarna taktyka, patrole oraz zakładanie posterunków obserwacyjnych – to w skrócie najważniejsze zadania szkoleniowe terytorialsów na ten weekend.

Żołnierze 21 lubelskiego batalionu lekkiej piechoty będą realizować szkolenie rotacyjne na kilku kierunkach. Grupa żołnierzy uda się na strzelnicę Osówka w gminie Niemce, by tam ćwiczyć umiejętności strzeleckie, inna grupa w okolicach Lubartowa odbędzie zajęcia z tzw. czarnej taktyki, czyli działań prowadzonych w terenie zabudowanym. Szkolenia odbędą się również na przykoszarowym pasie ćwiczeń taktycznych na Majdanku w Lublinie.

Na terenie jednostki wojskowej w Białej Podlaskiej, spotkają się żołnierze z 23 bialskiego batalionu lekkiej piechoty, by następnie udać się na ćwiczenia w swoim stałym rejonie odpowiedzialności. Tym razem będą to, m.in. miejscowości Kodeń i Sławatycze, gdzie terytorialsi będą doskonalić takie umiejętności jak zakładanie posterunków obserwacyjnych oraz prowadzenie patroli pieszych.

Intensywne ćwiczenia rozpoczęli również ochotnicy szkolenia wyrównawczego, którzy w sobotę, 9 października br. stawili się w jednostce w Białej Podlaskiej. Są to żołnierze rezerwy, którzy podjęli decyzję, by wrócić do wojska i kontynuować karierę wojskową w szeregach Lubelskiej Brygady OT. Ćwiczenia rozpoczęły się od zajęć sprawdzających ich wiedzę, umiejętności strzeleckie oraz sprawność fizyczną. Szkolenie wyrównawcze potrwa w sumie przez cztery weekendy i zakończy się w listopadzie pętlą taktyczną.

­

(info i fot. LBOT / kpt. Damian Stanula)


Zobacz też:

Zdenerwował się na dziewczynę i zniszczył dwa auta – ZDJĘCIA

Zdenerwował się na dziewczynę i zniszczył dwa auta – ZDJĘCIA