Szlachetna paczka, która pomagała… Szlachetnej Paczce

Za szlachetność, dobro, wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka oraz poświęcenie, wytrwałość i odwagę, by zwyciężać beznadzieję i zmieniać świat – dziękowała p. Małgorzata Łubińska – Koordynator Wojewódzkiego Projektu Szlachetna Paczka w Województwie Lubelskim w sobotni wieczór, 14 stycznia tego roku w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie podczas Wojewódzkiej Gali Szlachetnej Paczki, wszystkim tym, którzy w jakiś sposób wsparli akcję.

Reklamy

Wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów i Okolice z Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie uczestniczyli w uroczystej Gali w Sali Błękitnej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Spotkanie było wspaniałą okazją, aby spotkać się z innymi wolontariuszami i liderami Szlachetnej Paczki oraz wymienić doświadczenia i podziękować wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tego wielkiego przedsięwzięcia: firmom, instytucjom, mediom, liderom  i wolontariuszom. 

W XI edycji akcji Szlachetna Paczka w 2011 roku Szlachetna Paczka pomogła dokładnie 11 884 rodzinom – łącznie 52 036 osobom. Wartość przekazanej pomocy to 18 325 128 zł, a średnia wartość paczki dla jednej rodziny wyniosła 1 542 złotych. Średnio dla jednej rodziny pomoc przygotowywało ponad 12 darczyńców – oznacza to, że w projekt zaangażowało się 148 550 darczyńców i 10500 wolontariuszy, w tym aż 7200 opiekunów rodzin.

Szczególnie wzruszającym momentem dla wolontariuszy było wspólne oglądanie filmu z różnych momentów akcji. Powstał on ze zdjęć nadesłanych z miejscowości gdzie działała Szlachetna Paczka m.in: z Hrubieszowa, Werbkowic, Zamościa, Krasnobrodu, Chełma, Krasnegostawu, Janowa Lubelskiego, Lublina, Lubartowa czy Puław. 

Najmilszym akcentem Gali było nagrodzenie i wręczenie certyfikatów oraz podziękowań wolontariuszom i liderom Szlachetnej Paczki w naszym województwie. Wśród  nagrodzonych znaleźli się wolontariusze Szlachetnej Paczki Hrubieszów i Okolice  – uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie: Katarzyna Panasiewicz, Ilona Wieczorek, Aldona Nosek, Anna Matwiejczuk, Elżbieta Niedbała, Małgorzata Surmaczyńska, Monika Czajkowska, Iga Dyrda, Kornelia Dudek, Katarzyna Potaczało, Magdalena Krawczyk, Marta Gidzińska, Sylwia Biziorek jak również absolwenci szkoły: Marta Szpinda, Magdalena Hołowacz, Joanna Pochylczuk, Paulina Bogucka, Agnieszka Bogucka, Rafał Skawiński, Monika Wołos oraz Lider Regionu Hrubieszów i okolice p. Beata Tomaszczuk.

Bohaterstwo to wielkie słowo, ale nie ma innego, które lepiej oddałoby to, czego potrafią dokonać wolontariusze i liderzy Szlachetnej Paczki. Dzięki Nim udało się pomnożyć dobro na niespotykaną skalę – dotrzeć z pomocą do tysięcy potrzebujących rodzin oraz zainspirować do działania.

 

Beata Tomaszczuk / Lider Szlachetnej Paczki Regionu Hrubieszów i Okolice