Szlachetny Mecz – Szlachetna Paczka – Werbkowice 24.11.2012r. godz. 16.00

Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące osób przegrywa swoje życie. DO PRZERWY! Dziś możesz pomóc im wygrać! Nadchodzące święta to czas pomocy innym. Masz na to świetną okazję. Dołącz do nas i stań się DARCZYŃCĄ!

Reklamy

Mieszkasz w Puławach, w Lublinie, w Krakowie? Może na Roztoczu? Zapraszamy wszystkich! Przyjdź, kibicuj, baw się dobrze na meczu. Dołącz do nas i zrób Paczkę razem z nami! Zaproś rodzinę, znajomych, krewnych, chłopaka, dziewczynę, szefa, babcię i dziadka.

Szlachetny Mecz – Szlachetna Paczka – Werbkowice 24.11.2012r. godz. 16.00

Reklamy

Prześlij dalej, by każdy mógł do nas dołączyć.
 
Już dziś wiemy, dla których rodzin robimy Paczkę! Wielką Szlachetną Paczkę!

 

Oto one:

 

I – Opis rodziny

Pani Alicja (48 l.) samotnie wychowuje pięcioro dzieci: Jana (17 l.), Anię (14 l.), Marcina (9 l.) oraz pięcioletnie bliźnięta – Kubę i Kacperka.
Sytuacja rodziny nie jest łatwa. Po odejściu od męża Pani Alicja sama zajmuje się wychowaniem piątki dzieci, z których dwoje wymaga szczególnie troskliwej opieki. Ania urodziła się z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym, potrzebuje całodobowej opieki oraz rehabilitacji. Kuba przewlekle choruje na zapalenie dróg oddechowych, wywołane przez gronkowca złocistego. Ponadto Pani Ala od pięciu lat choruje na nadciśnienie. Mimo trudności kobieta nie załamuje się, a w jej domu panuje serdeczna atmosfera.
Rodzina żyje bardzo skromnie w dwupokojowym mieszkaniu. Utrzymują się jedynie ze świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych (łącznie 1923 zł). Z tego bieżące rachunki (nie zawsze udaje się regulować je w terminie) i wydatki na leczenie pochłaniają 640 zł. Po odliczeniu niezbędnych wydatków miesięczny dochód na osobę wynosi zaledwie 214 zł.
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, odzieży oraz środków czystości.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny
Żywność trwała: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
Środki czystości:Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów,
ODZIEŻ I OBUWIE
Odzież

Lp

Płeć

Rodzaj (letnia / zimowa / przejściowa)

Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.)

Rozmiar

Typ budowy

Uwagi

1

M

zimowa

kurtka

130

drobna

 

2

M

zimowa

kurtka

130

drobna

 

3

M

przejściowe

dresy

146

drobna

 

Obuwie

Lp

Płeć

Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe)

Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.)

Rozmiar

Uwagi

1

K

przejściowe/zimowe

kozaki,adidasy

39

 

2

M

przejściowe

adidasy

46

 

3

K

zimowe

kozaki

41

 

Pomoce szkolne: Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Plastelina, Papier kolorowy, Klej, Piórnik, Plecak, Przybory do pisania
Wyposażenie mieszkania: Kołdra, Koc, Poduszka, Pościel, Ręczniki
Szczególne upominki: Pani Alicja – obuwie zimowe, Ania – czerwona sukienka z falbankami i mp4, Marcin – zabawkowe auto na pilota, Jakub i Kacper – zabawki dla 5-latków, Janek – książka o motocyklach, których jest pasjonatem.
Najważniejsze potrzeby: Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, środków czystości i odzieży dla chłopców.
 
 

II – Opis rodziny

Pani Krystyna (41 l.) samotnie wychowuje czwórkę dzieci: Kingę (19 l.), Bartka (17.l), Magdę (16 l.) oraz Ilonkę (11 l.). 
Od czasu rozwodu wszystko spoczywa na jej barkach, ponieważ były mąż nie interesuje się dziećmi i nie płaci alimentów. Sytuację pogarsza fakt, że Pani Krystyna nie może podjąć pracy zawodowej, ponieważ cierpi na depresję oraz opiekuje się swoją niepełnosprawną mamą. Mimo wielu przeciwności losu Pani Krystyna stara się zapewnić dobry start swoim dzieciom. Najstarsza córka uczęszcza na praktyki, które pozwolą jej w przyszłości zdobyć pracę.
Pięcioosobowa rodzina mieszka w małym mieszkaniu, w którym nie ma ogrzewania, w zimnie zamarza woda, a nieszczelne okna wymagają remontu. Na dochody rodziny składają się zasiłki oraz alimenty z funduszu w sumie ok. 2391 zł, a po odliczeniu kosztów utrzymania na osobę przypada 399 zł. Spłacają również kredyt za mieszkanie, które pozwoliło im w końcu być na „swoim”. Starają się na bieżąco opłacać rachunki ale – jak mówi Pani Krystyna – nie zawsze to się udaje.
Rodzina jest bardzo skromna, dzieci mimo, że mają wiele marzeń nie mówią o nich głośno. Po długich rozmowach przyznają się, że najbardziej potrzebują żywności, środków czystości oraz odzieży. Będą wdzięczni za najmniejszą pomoc.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione
Potrzeby rodziny
Żywność trwała:: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
Środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący
IV. ODZIEŻ I OBUWIE
Odzież

Lp

Płeć

Rodzaj (letnia / zimowa / przejściowa)

Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.)

Rozmiar

Typ budowy

Uwagi

1

K

zimowe

kurtka

140

szczupły

 

2

K

zimowe

kurtka

165 M

szczupła

 

Obuwie

Lp

Płeć

Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe)

Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.)

Rozmiar

Uwagi

1

K

zimowe

kozaki

35

 

2

K

zimowe

kozaki

37

 

Najważniejsze potrzeby: żywność, środki czystości, odzież

Ja kupuję mp4 dla Ani, Pan Rysiek piłkę dla bliźniaków, Basia zabawowe auto na pilota dla Marcina, Aneta czerwoną sukienkę z falbankami dla Ani i książkę o motocyklach dla Janka, Rada Gminy Werbkowice ubrania dla Magdy i Ilonki. A Ty ?

Proszę o kontakt e-meilowy k.sawicka3@o2.pl, bądź telefoniczny 503-162-542, by ustalić która rzecz chcesz dorzucić do Paczki dla tych właśnie konkretnych rodzin.

 

Razem zmieniamy świat na lepsze!
Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Sawicka
Lider Rejonu Gmina Werbkowice i okolice
projektu Szlachetna Paczka

 

fb —>

https://www.facebook.com/pages/Szlachetna-Paczka-Gmina-Werbkowice/293381074023569