Szlakiem Fryderyka Chopina po Ziemi Hrubieszowskiej

Hrubieszów

Reklamy

23 września 2010 roku o godz. 9.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbędzie się seminarium poświęcone obchodom 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina i 180 rocznicy pobytu artysty na Ziemi Hrubieszowskiej.

W lipcu 1830 roku Chopin odwiedził swojego serdecznego przyjaciela Tytusa Woyciechowskiego w Poturzynie – majątku rodziny Woyciechowskich leżącym wówczas w administracji starostwa hrubieszowskiego.

Reklamy

Chcąc upamiętnić rocznicę tej wizyty, z okazji obchodów Roku Chopina 23 września 2010 roku o godz. 9.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, odbędzie się seminarium, w którego programie zaplanowano prezentację wystawy fotograficznej autorstwa Czesława Czaplińskiego „Śladami Chopina w Warszawie i na Mazurach” przygotowaną przez Biuro Obchodów CHOPIN 2010, wycieczkę „Szlakiem Fryderyka Chopina po Ziemi Hrubieszowskiej” (Hrubieszów – Poturzyn – Oszczów – Stara Wieś) oraz wykład „Ty daleko, daleko, het gdzieś tam za Hrubieszowem…” czyli rzecz o przyjaźni Fryderyka Chopina z Tytusem Woyciechowskim. Dopełnieniem prezentowanych treści będzie prezentacja multimedialna, muzyka Chopina, dyskusja.

Organizatorzy:
Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie
Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
Gminna Biblioteka Publiczna w Dołhobyczowie

***

Wystawa „ŚLADAMI CHOPINA W WARSZAWIE I NA MAZOWSZU”

Od 1 września 2010 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie eksponowana jest wystawa „Śladami Chopina w Warszawie i na Mazowszu” – zdjęcia Czesława Czaplińskiego, przygotowana we współpracy z Biurem Obchodów Chopin 2010 przez Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie.

Wystawę będzie można oglądać do 28 września.

23 września będzie można uczestniczyć w wycieczce i warsztatach „Szlakiem Chopina po ziemi hrubieszowskiej”, od Hrubieszowa, przez Starą Wieś (gdzie Chopin miał dać koncert w tamtejszym dworze Rakowskich) do Poturzyna, następnie przez Oszczów, gdzie znajduje się grobowiec rodzinny Woyciechowskich a w tamtejszym kościele Chopin grał na mszy podczas swojego pobytu u Woyciechowskich, do Dołhobyczowa gdzie uczestniczyć będzie można w warsztatach poświęconych pamięci artysty.

ZAPRASZAMY!