Szukają i znajdują… kontrabandę wartą 125 tys.

Tylko w wyniku dwóch kontroli do magazynów Służby Celnej trafiły papierosy o wartości sięgającej 125 tys. zł.

Reklamy

 

We wtorek (31.01.) warte ponad 94 tys. zł papierosy znaleźli na terenie jednej z chełmskich firm funkcjonariusze celni wspólnie z policjantami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Chełmie.

Mundurowi przeszukali m.in. boksy magazynowe, które przedsiębiorstwo wynajmowało innym osobom. W jednym z nich stróże prawa namierzyli prawdziwą hurtownię tytoniowej kontrabandy.

W pomieszczeniu, do którego wejście możliwe było dopiero po przecięciu zamykającej je kłódki, znajdowało się blisko 7 tys. paczek papierosów spakowanych do worków, toreb i kartonowych pudeł. Trwa ustalanie właściciela nielegalnego towaru.

Sprawę prowadzi Urząd Celny w Lublinie.

 

***

 

Tego samego dnia funkcjonariusze z przejścia granicznego w Terespolu znaleźli  ponad 2,3 tys. paczek papierosów w volkswagenie na białoruskich numerach rejestracyjnych.

Zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego usłyszał podróżujący autem 43-letni obywatel Białorusi. Warta ponad 30 tys. zł kontrabanda ukryta była w przerobionej podłodze, w tylnych podłużnicach i pod siedzeniami.

Mężczyzna przyznał się do winy wyjaśniając, że pomysłodawcą tego nielegalnego przedsięwzięcia był poznany przez niego przypadkowo mężczyzna, który obiecał mu pieniądze w zamian za przewiezienie kontrabandy przez granicę.

Poza papierosami funkcjonariusze celni zatrzymali też przystosowany do przemytu pojazd.

Postępowanie przeciwko 43-latkowi prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

 

źróło i fot. Izba Celna w Białej Podlaskiej