Tajska delegacja w Izbie Celnej w Białej Podlaskiej

We wtorek (17.06) z wizytą studyjną w Izbie Celnej w Białej Podlaskiej gościli przedstawiciele Królestwa Tajlandii. Delegacji przewodniczył ambasador i szef misji zagranicznej Królestwa Tajlandii w Brukseli Nopadol Gunavibool.

Reklamy

Oprócz ambasadora w skład delegacji weszli też inni wysocy przedstawiciele ambasad Królestwa Tajlandii w Belgii, Polsce oraz Austrii, odpowiedzialni za sprawy celne, handel, przemysł, rolnictwo, a także naukę i technikę.
 
Po wstępnej prezentacji polskiej Służby Celnej w siedzibie Izby Celnej w Białej Podlaskiej goście, w towarzystwie dyrektora bialskiej izby celnej mł. insp. Remigiusza Woźniaka, udali się na teren największego terminala odpraw celnych na wschodniej granicy naszego kraju – Oddziału Celnego w Koroszczynie.
 
Szczególnym zainteresowaniem tajskiej delegacji cieszyły się kwestie dotyczące stosowanej w polskiej Służbie Celnej analizy ryzyka oraz europejskiego systemu tranzytowego. Jak podkreślił ambasador Nopodol Gunavibool, polska Służba Celna cieszy się w Brukseli pozytywną opinią i dlatego nie przypadkiem na wizytę studyjną został wybrany właśnie nasz kraj.
 
Wizyta, choć krótka, bo trwająca jeden dzień, zarówno w opinii gości jak i gospodarzy była bardzo udana.
 
 
 
źródło i fot. SCRP Izba Celna w Białej Podlaskiej