Teatrzyk „Nie ma to jak w domu” u „Wilcząt” w Stefankowicach

„Nie ma jak w domu” to tytuł spektaklu, z jakim pojawiła się w Punkcie Przedszkolnym „Wilczęta” w Stefankowicach 9 maja grupa aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Art –Re z Krakowa.

Reklamy

Przedszkolaki jak i uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej im. 15 PP „Wilków” z wielkim zainteresowaniem oglądali przygody małego krecika, który stwierdza, że nie chce juz mieszkać w ziemi i postanawia to zmienić. Szukając nowego domu spotyka inne zwierzęta: pszczółkę, wiewiórkę, zająca i sójkę. Zwierzęta mówią mu o swoich miejscach zamieszkania i zapraszają go do siebie. Krecik odwiedzając przyjaciół w ich domach poznawał panujące tam zwyczaje, sposób żywienia. Przekonuje się szybko, że domy tych zwierząt nie są dla niego odpowiednie, a jego dotychczasowy domek w ziemi jest najlepszy.

Dzieci nie tylko śledziły przygody głownego bohatera, ale również aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu – zbierały nektar z kwiatów dla Pszczółki i orzeszki dla Wiewiórki, skakały z Zającem i tańczyły z Sójką.

Spektakl to nie tylko lekcja znajomości zwyczajów różnych zwierząt, ale przede wszystkim nauka tolerancji wobec innych. Małym widzom podobał się wesoły, barwny spektakl, który nie tylko bawił ale i uczył, w bajkę dyskretnie wpleciono przesłanie o korzyściach płynących z pomocy innym.