Terytorialsi włączyli się w świąteczne akcje charytatywne [ZDJĘCIA]

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej od początku działalności wpierają lokalną społeczność na wiele różnych sposobów. Szczególną troską otaczają kombatantów, osoby starsze i potrzebujące. Okres przedświąteczny to czas wielu inicjatyw oraz akcji charytatywnych z udziałem lubelskich terytorialsów.

Reklamy

Czas przedświąteczny, jak co roku był dla żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej bardzo intensywny i pracowity. Mimo licznych zadań realizowanych na wschodniej granicy w ramach trwającej operacji „Silne Wsparcie” oraz wielu przedsięwzięć szkoleniowych, terytorialsi znaleźli czas na to, by angażować się w działalność charytatywną i pomocową na rzecz osób najbardziej potrzebujących w naszym regonie. Zadania te żołnierze realizują ze szczególnym zaangażowaniem i oddaniem.

Tradycyjnie już od kilku lat lubelscy terytorialsi włączają się w akcję „Szlachetna Paczka”. Podobnie było w tym roku. Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 21 lubelskiego batalionu lekkiej piechoty oraz 22 dęblińskiego batalionu lekkiej piechoty przygotowali od serca paczki z żywnością, artykułami chemicznymi, odzieżą i zabawkami. Dary trafiły do potrzebujących rodzin z Lublina i Dęblina. Dodatkowo terytorialsi wspierali wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” w pakowaniu i dostarczaniu większych gabarytowo paczek do wskazanych rodzin.

Reklamy

­

Piękną inicjatywę podjęli również żołnierze z 24 batalionu lekkiej piechoty w Kraśniku. Zorganizowali zbiórkę pieniężną na rzecz podopiecznych Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Pokaźna darowizna w postaci zakupionych podkładów do łóżek, poduszek, wałków, pampersów, zabawek i artykułów higienicznych została przekazana podczas świątecznego spotkania. 

Z kolei żołnierze z zamojskiego batalionu wyruszyli w przedświąteczne odwiedziny do kombatantów oraz weteranów w swoim stałym rejonie odpowiedzialności. Wcześniej zorganizowali zbiórki darów i przygotowali paczki, które następnie wręczyli swoim bohaterom. Spotkania opłatkowe, jak zawsze były okazją do wspomnień i wielu wzruszeń.

Terytorialsi wspierają lokalną społeczność na wiele różnych sposobów, a jednym z nich są zbiórki krwi dla osób chorych i potrzebujących krwi w naszym regionie. Dlatego też honorowi  krwiodawcy z 2 LBOT licznie ruszyli do regionalnych centrów krwiodawstwa, aby podzielić się tym cennym darem. Świąteczne zbiórki krwi zorganizowano we wszystkich batalionach Lubelskiej Brygady OT, w sumie w grudniu udało się zebrać ponad 50 litrów krwi, a od początku roku ponad 515 jej litrów.


­

info i fot. 2LBOT / por. MARTA GABOREK


Zobacz też:

Świąteczny bilans na drogach Lubelszczyzny – 7 wypadków, 8 osób zostało rannych

Świąteczny bilans na drogach Lubelszczyzny – 7 wypadków, 8 osób zostało rannych


Zerknij na Instagram →