To zamiast mandatu! – dolarami chciał przekupić policjanatów

„To zamiast mandatu” – powiedział do policjantów kierowca przyłapany na jeździe bez świateł mijania i chciał dać im 10 dolarów. Po chwili na rękach miał już kajdanki i trafił do policyjnego aresztu.

Reklamy

 

„Łapówkarz” wpadł w niedzielę rano w Tomaszowie Lubelskim. Policjanci z patrolówki zatrzymali kierowcę renault, który jechał bez świateł mijania. Kierowcą okazał się 66–letni obywatel Ukrainy.

Kiedy policjanci poinformowali mężczyznę, że za brak świateł mijania nakładają na niego mandat karny w wysokości 100 złotych, ten wyjął 10 dolarów i położył je przy drążku zmiany biegów mówiąc „To zamiast mandatu, więcej się nie zobaczymy”.

Policjanci natychmiast poinformowali 66–latka, że popełnił przestępstwo wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi i o wszystkim poinformowali swoich przełożonych. 66–latek trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj zostanie doprowadzony do Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim. Za próbę wręczenie łapówki grozi mu teraz do 10 lat więzienia.źródło i fot. KPP Tomaszów Lub.