Tomaszów Lubelski: „Błękitni na ratunek”

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, w odpowiedzi na apel NSZZP województwa zachodniopomorskiego, wzięli udział w akcji oddawania krwi na rzecz ofiar tragicznego wypadku w Kamieniu Pomorskim. Akcja została zorganizowana przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Tomaszowie Lubelskim oraz Klub HDK tomaszowskiej komendy. Do tej szczytnej akcji czynnie włączyli się mundurowi z Placówek Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej i Hrebennem. Dwudziestu czterech honorowych dawców oddało łącznie prawie 11 litrów krwi.

Reklamy

W niedawnym tragicznym wypadku w Kamieniu Pomorskim życie straciło sześć osób, w tym nasz kolega policjant i jego rodzina. Dwoje dzieci trafiło do szpitala, z czego jedno dziecko w stanie bardzo ciężkim. Policjanci z województwa zachodniopomorskiego wystosowali apel o oddawanie krwi na rzecz ofiar wypadku.
           
Akcja oddawania krwi została zorganizowana również w Tomaszowie Lubelskim przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów, członków Klubu Honorowych Dawców Krwi tomaszowskiej komendy oraz funkcjonariuszy Placówek Straży Granicznej w Lubyczy Król. i Hrebennem w dniach 9-13 stycznia 2014 roku. Funkcjonariusze i pracownicy oddali w tym czasie łącznie niemal 11 litrów życiodajnego płynu.
 
 
 
źródło i fot. KPP Tomaszów Lubelski (JR)