Tomaszów Lubelski: Mandaty na 1200 zł. i 25 punktów karnych w jeden wieczór

W ręce tomaszowskich stróżów prawa wpadł w piątkowy wieczór pirat drogowy. 24-letni mieszkaniec gminy Zamość, kierując osobowym volvo w jeden wieczór uzbierał 25 punktów karnych. Wyczyny mężczyzny nagrał wideorejestrator radiowozu policyjnego. Ponadto kierującemu wystawiono mandaty na łączną kwotę 1200 złotych.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 20.40. Pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem funkcjonariusze tomaszowskiego Wydziału Ruchu Drogowego, w miejscowości Tarnawatka Tartak zauważyli jadącego z nadmierną prędkością kierowcę osobowego volvo. Wideorejestrator zapisał prędkość 123 km/h w miejscu obowiązywania „siedemdziesiątki”.

Chwilę później w tej samej miejscowości kierujący wyprzedził inny pojazd na oznakowanym skrzyżowaniu. Kilkaset metrów dalej w Dąbrowie Tomaszowskiej mężczyzna pędził z prędkością 177 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h.

Policjanci zatrzymali pirata, zanim ten wjechał do miasta. Zgodnie z taryfikatorem, mężczyzna dostał mandaty na łączną kwotę 1200 złotych. Na jego konto wpłynęło również 25 punktów karnych. Teraz czeka go utrata dokumentu i nowy egzamin.

 

źródło: KPP Tomaszów Lub. (JR)