Tomaszów Lubelski: Pijany pirat drogowy

W Lubyczy Królewskiej tomaszowscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 44 letniego mężczyznę kierującego samochodem m-ki Skoda Octavia. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 80 km/h. Okazało się również, że mężczyzna był w stanie nietrzeźwości oraz nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania. Badanie wykazało, że miał w organizmie blisko 1,8 promila alkoholu.

Reklamy

 

Wideo:

http://lubelska.policja.gov.pl/index.php?action=news&action_id=21792

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Tomaszowie Lubelskim na drodze krajowej nr 17 patrolowali okolice Lubyczy Królewskiej. Policjanci zauważyli w pewnym momencie nadjeżdający z dużą prędkością samochód osobowy m-ki Skoda Octavia. Policyjny viedeorejestrator zarejestrował prędkość, z jaką poruszał się pojazd. Kierowca skody jechał 169 km/h, podczas gdy dopuszczalna w tym miejscu prędkość wynosiła 90 km/h. Mundurowi z drogówki zatrzymali pojazd. Za kierownicą siedział 44- letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Lubycza Królewska.
 
Jak się okazało mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał w organizmie blisko 1,8 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 44 latkowi grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia.  Jego brawurowa jazda w stanie nietrzeźwości doprowadziła do powstania dużego zagrożenia dla innych uczestników ruchu.
 
Policja jeszcze raz apeluje o trzeźwość i rozwagę kierujących poruszających się po drogach.
 
 
 
źródło, wideo, fot. KPP Tomaszów Lub. (A.P.)