Tomaszów Lubelski: Śmierć w wyniku czołowego zderzenia

Jedna ofiara śmiertelna to skutek wypadku, do jakiego doszło wczoraj na trasie Tomaszów Lub. – Ulów. Ofiara to 67-letni kierowca osobowego audi, które zderzyło się czołowo ze skodą. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Reklamy

 

Do tego przykrego w skutkach zdarzenia doszło w piątek przed godziną 15 na drodze prowadzącej z Tomaszowa do Ulowa. Na prostym odcinku drogi kierujący samochodem m-ki Skoda Octavia 63-letni mieszkaniec jednej z podwarszawskich miejscowości wykonując manewr wyprzedzania innego pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem m-ki Audi, którym podróżowali 67-letni kierowca oraz jego 57-letnia żona, mieszkańcy gminy Ulhówek.

Siła uderzenia była tak duża, że kierujący audi został uwięziony w pojeździe. Dopiero interwencja strażaków pozwoliła na jego uwolnienie z wraku pojazdu. Niestety, poszkodowany mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej. Pasażerka audi również trafiła do szpitala, jednak nie odniosła ona poważniejszych obrażeń. Kierujący skodą był trzeźwy.

Reklamy

Okoliczności i przebieg zdarzenia wyjaśniają tomaszowscy policjanci. Kierowcy skody zostało już zatrzymane prawo jazdy. Spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie rozwagi za kierownicą. Brawura, nadmierna prędkość i nieodpowiedzialne zachowania na drodze są najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych, nierzadko tragicznych w skutkach.

 


źródło: KPP Tomaszów Lub.