Tragedia na torach

Wczoraj około godz. 14:00 na ul. Dworcowej w Świdniku doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg. Z relacji maszynisty pociągu wynika, że zobaczył mężczyznę siedzącego na torowisku, który nie reagował na sygnały ostrzegawcze. Maszynista rozpoczął natychmiastowy manewr hamowania jednak doszło do potrącenia. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Reklamy

 

Wczoraj około godz. 14:00 na ul. Dworcowej w Świdniku pociąg potrącił siedzącego na torach mężczyznę. Była to lokomotywa z pustymi wagonami typu węglarka, która jechała na trasie Lublin-Jaszczów. Maszynista pociągu oświadczył, że zobaczył mężczyznę, który siedział na torowisku i patrzył w kierunku lasu.

Maszynista użył natychmiast sygnałów dźwiękowych ostrzegawczych lecz mężczyzna nie reagował na nie. Nie udało się wyhamować rozpędzonego składu i doszło do potrącenia. Poszkodowany trafił do szpitala w Lublinie, gdzie w wyniku poniesionych obrażeń zmarł kilka godzin po zdarzeniu.

Do chwili obecnej nie udało się ustalić danych personalnych mężczyzny. Był w wieku około 50 lat, włosy siwiejące oraz posiadał kilkudniowy zarost. Maszynista był trzeźwy.

Policja apeluje do świadków zdarzenia lub mających informacje na temat danych mężczyzny aby zgłaszali się do Komendy Poniatowej Policji iw Świdniku lub kontaktowali się na numer 817494210 lub 997.

 

 

źródło: KWP Lublin