Tragiczne wypadki na drogach Lubelszczyzny – ZDJĘCIA

Do trzech tragicznych w skutkach wypadków doszło w miniony weekend na drogach Lubelszczyzny. W jednym z nich zginęło dwóch mężczyzn, w kolejnych śmierć ponieśli 18-latek i 27-latek.

Reklamy

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj po północy w powiecie chełmskim, w miejscowości Ochoża. Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierowca osobówki wyjeżdżając z łuku drogi, po przejechaniu około 200 metrów zjechał do rowu i uderzył w drzewo.

Na miejscu zginęli 36-letni i 47-letni mieszkańcy gminy Wierzbica. Trzeci z mężczyzn jadących autem, 40-letni mieszkaniec Chełma, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

­

Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło wczoraj około godziny 19.30 w Charlejowie, w powiecie łukowskim.

Mundurowi, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem marki Seat 55-letni mieszkaniec gminy Adamów, zderzył się z samochodem marki BMW, którym kierował 19-latek.

Niestety, młody mężczyzna z bmw na skutek doznanych obrażeń ciała zmarł na miejscu wypadku. Ranna została również 18-letnia pasażerka bmw, którą karetką przewieziono do szpitala.

Pracujący pod nadzorem prokuratora policjanci ustalili wstępnie, że bezpośrednio przed wypadkiem, kierowca bmw wyprzedzał inny pojazd, a w tym czasie 55-latek wyjechał seatem z posesji na jezdnię, gdzie doszło do zderzenia aut, po czym bmw zjechało na pobocze, gdzie dachowało.

Kierowca seata był trzeźwy. Ustalono też, że 18-latek nie miał uprawnień do kierowania samochodem.

­

Do tragicznego wypadku doszło także w nocy z soboty na niedzielę, w miejscowości Horyszów Kolonia, w powiecie zamojskim.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu marki Brilliance, jadąc od Horyszowa, nagle zauważył leżącego na drodze człowieka. Mimo hamowania, leżący znalazł się pod kołami samochodu. Kierowca natychmiast wezwał pomoc. lecz pomimo prowadzonej reanimacji, nie zdołano przywrócić funkcji życiowych 27-letniego mieszkańca gminy Miączyn, który zmarł.

Kierujący pojazdem 27-latek z Zamościa był trzeźwy. Mundurowi na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie wykonali czynności procesowe, przy których obecny był również biegły z zakresu wypadków drogowych. Ciało zmarłego zostało zabezpieczone w zakładzie patomorfologii celem wykonania dalszych badań.

­

Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności tych tragicznych wypadków, apelując jednocześnie o ostrożność i rozwagę za kierownicą, a także dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

­

(info i fot. Policja Lubelska)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek na drodze – ciągnik przewrócił się przygniatając traktorzystę – ZDJĘCIA

Tragiczny wypadek na drodze – ciągnik przewrócił się przygniatając traktorzystę – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie