Tragiczne zderzenie czołowe koło Zamościa (ZDJĘCIA)

Kierujący mercedesem 42-latek próbował wyprzedzać ciągnik rolniczy z przyczepą. Po zjechaniu na przeciwny pas ruchu zderzył się ze skodą. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, 73-letni kierowca skody zmarł na miejscu.

Reklamy

Do tragicznego wypadku doszło  w czwartek, w godzinach wieczornych, na drodze wojewódzkiej nr 849 w miejscowości Lipsko, w powiecie zamojskim.

Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że jadący mercedesem 42-latek z gminy Zamość zauważył jadący przed nim ciągnik rolniczy z przyczepą, którym kierował 25-letni mieszkaniec gminy Zamość, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem marki Skoda, prowadzonym przez 73-latka z gminy Krasnobród, którym podróżowała również 64-letnia mieszkanką gminy Krasnobród.

Reklamy

Kierujący mercedesem twierdzi, ciągnik rolniczy zauważył w ostatniej chwili i zjechał na przeciwny pas, aby uniknąć wjechania w przyczepę ciągnika.

Siła uderzenia była tak silna, że mercedes został obrócony wokół własnej osi i uderzył w przyczepę, natomiast skoda wpadła do przydrożnego rowu. Zarówno kierujący nią, jak i pasażerka zostali zakleszczeni w pojeździe. Akcję uwolnienia ich przeprowadzili strażacy.

Na miejscu, załoga karetki pogotowia udzielała pomocy poszkodowanym. Niestety, życia kierowcy skody nie udało się uratować. 64-latka z obrażeniami została przetransportowana do szpitala.

25-letni traktorzysta i 42-letni kierowca mercedesa nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Przeprowadzone badanie wykazało, że byli trzeźwi.

Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Na miejscu czynności policjanci wykonywali pod nadzorem prokuratora, z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo, w trakcie którego zostanie ustalone, czy przyczepa ciągnika była prawidłowo oświetlona.

­

(info i fot. KMP Zamość)


Zobacz też:

Hrubieszów solidarny z Ukrainą. Chcesz pomóc?

Hrubieszów solidarny z Ukrainą. Chcesz pomóc?