Tragiczne zderzenie dostawczego Mercedesa z pasażerskim busem. Jedna osoba nie żyje, jedenaście rannych

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na drodze z Rzeczycy do Kazimierza Dolnego w powiecie puławskim. Samochód dostawczy zderzył się czołowo z pasażerskim busem. Kierujący busem dostawczym poniósł śmierć. Kierowca drugiego pojazdu oraz dziesięcioro pasażerów ze złamaniami oraz ogólnymi potłuczeniami zostali przetransportowani do szpitali.

Reklamy

 

Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 9:00 w miejscowości Rzeczyca. Kierujący dostawczym Mercedesem z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z jadącym w stronę Kazimierza Dolnego pasażerskim busem.

Pomimo prowadzonej długo akcji ratunkowej 51-letniemu kierowcy samochodu dostawczego nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Dziesięcioro pasażerów oraz kierowca busa zostało przetransportowanych do szpitali w Puławach, Poniatowej i Lublinie, część z nich śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kilkoro z nich z ogólnymi potłuczeniami już opuściło szpitale, pozostali wciąż są badani. Kierowca busa pasażerskiego – 26-latek z gm. Karczmiska był trzeźwy.

Droga była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia i apelują do kierowców o zachowanie rozwagi na drodze i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków ruchu.

 

źródło i fot. KMP Puławy