Tragiczny początek majowego weekendu. Śmierć poniosło 5 osób, a 9 zostało rannych

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków, do których doszło na terenie naszego województwa.

Reklamy

 

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj około godz. 21:30 w m. Garbatówka, gm. Cyców. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki BMW prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego dachował i uderzył w budynek gospodarczy znajdujący się w pobliżu drogi. Niestety w wyniku zdarzenia dwóch mężczyzn w wieku 28 i 29-lat poniosło śmierć, a 28-letni właściciel pojazdu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej we Włodawie wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz to, kto w chwili wypadku kierował pojazdem.   

Z kolei do drugiego śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj przed godz. 7:00 na drodze nieutwardzonej w m. Łomazy. Ze wstępnych ustaleń bialskich policjantów wynik, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A4 57-latek z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn zjechał z drogi do rowu i następnie dachował pojazdem. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń pomimo przeprowadzonej reanimacji kierowca zmrał. Mężczyzna podróżował sam. Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia by wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego wypadku.

 

***

 

W ciągu dwóch dni długiego majowego weekendu na drogach naszego województwa doszło do 8 wypadków drogowych w których śmierć poniosło 5 osób a 9 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z dróg już 35 kierujących na „podwójnym gazie”.

Tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwają policjanci z drogówki. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami. Kontrolują także stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są  zgodnie z przepisami.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu.  Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

 

(źródło: KWP Lublin, fot. KPP Łęczna, KMP w Białej Podlaskiej)