Tragiczny pożar domu. Strażacy ujawnili ciało 74-letniego mężczyzny (ZDJĘCIA)

Ustalane są okoliczności tragicznego w skutkach pożaru domu, w którym zginął 74-letni mężczyzna.

Reklamy

Do pożaru drewnianego domu jednorodzinnego doszło wczoraj późnym wieczorem, w jednej z miejscowości w gminie Radecznica. Wydobywający się z budynku dym zauważył sąsiad i zawiadomił służby ratunkowe.

Skierowani na miejsce policjanci zastali strażaków gaszących objęty ogniem, drewniany budynek. Pożar strawił większość domu i wyposażenia – pozostały jedynie dwie drewniane ściany zewnętrzne.

Reklamy

W trakcie akcji ratowniczo – gaśniczej, w jednym ze spalonych pomieszczeń strażacy ujawnili ciało 74-letniego właściciela posesji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Dom ogrzewany był węglowym piecem kaflowym, jednak prawdopodobnie 74-latek dogrzewał też mieszkanie stojącą w metalowej misce kuchenką elektryczną.

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Obecny był również biegły z zakresu pożarnictwa. Zwłoki zostały zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji. Śledztwo wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

­

(info i fot. KMP Zamość)


Zobacz też: