Tragiczny weekend w powiecie biłgorajskim

3 wypadki drogowe – to bilans ostatniego wakacyjnego weekendu w powiecie biłgorajskim. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby, dwójka dzieci w wieku 6 i 13 lat oraz 66-latek. Do wypadków doszło w miejscowościach Babice, Kąty i Wola Różaniecka. Najpoważniej ranny został 6-letni chłopiec potrącony przez samochód w Babicach. Dziecko przetransportowane zostało pogotowiem lotniczym do Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Reklamy

Do wypadków na drogach powiatu biłgorajskiego doszło w ciągu minionych dwóch dni. Do pierwszego ze zdarzeń doszło w Woli Różanieckiej, gdzie 13-letni motorowerzysta trafił do szpitala po tym, jak przewrócił się na swoim pojeździe. Nastolatek w wyniku upadku doznał obrażeń głowy. Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie szczegóły tego zdarzenia.
 
Do kolejnego ze zdarzeń doszło wczoraj przed godzina 18:00 w miejscowości Babice. Z pierwszych ustaleń policjantów wynika, że jadący rowerem 6-latek nagle skręcił w lewo, wprost pod wyprzedzający go pojazd. 42-letni mieszkaniec Zamościa, kierujący pojazdem m-kin Dacia był trzeźwy. Potrącone dziecko został zabrany pogotowiem lotniczym do Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Trwają ustalenia wszystkich okoliczności wypadku oraz tego, w jaki sposób 6-latek znalazł się na drodze bez opieki dorosłych.
 
Ostatnie zdarzenie miało miejsce 2 godziny później w Kątach. Funkcjonariusze ustalili, że 66-letni pieszy nagle wtargnął na jezdnię wprost pod jadącego citroena. 45-letni kierujący pojazdu był trzeźwy.
 
 
 
Źródło i fot: KPP Biłgoraj (M.W.)