Tragiczny wypadek – kierowca dostawczego busa stracił panowanie nad autem i wielokrotnie dachował

Świdniccy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło dziś nad ranem w miejscowości Stryjno. W wyniku zdarzenia zmarł 65-letni mieszkaniec Piask kierujący dostawczym busem.

Reklamy

 

Dzisiaj około godz. 4.40 dyżurny świdnickiej komendy powiadomiony został o rozbitym samochodzie znajdującym się poza drogą na trasie z Rybczewic do Piask w m. Stryjno. Na miejsce skierowane zostały patrole Policji oraz służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż jadący w stronę Piask dostawczy bus marki Ford Transit, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i po kilkukrotnym dachowaniu zatrzymał się w polu kilkadziesiąt metrów od drogi.

Załoga karetki pogotowia podjęła próbę reanimacji 65-letniego kierowcy, jednak mężczyzna zmarł na miejscu na skutek doznanych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia Policja przeprowadziła czynności pod nadzorem prokuratora. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świdniku pod nr tel. 81-749-42-10 lub 997.



źródło i fot. KPP Świdnik