Tragiczny wypadek koło Tomaszowa. Seat zderzył się z busem, którym jechali piłkarze

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Podhucie, w powiecie tomaszowskim, gdzie Seat zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z busem.

Reklamy

 

Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Podhucie, w gminie Rachanie.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Seat, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z busem marki Mercedes.

21-letni kierowca osobówki został przewieziony do szpitala. Niestety, mimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować życia kierowcy. Mężczyzna z powodu rozległych obrażeń ciała zmarł w szpitalu.

Kierowca Mercedesa, 31-letni mieszkaniec gminy Tyszowce  – wspólnie z 18. zawodnikami drużyny piłkarskiej w wieku od 14 do 20 lat i ich trenerem – wracał właśnie z meczu.

10 pasażerów z ogólnymi potłuczeniami zostało przetransportowanych do szpitala w Tomaszowie Lubelskim celem wykonania badań medycznych, po czym zostali zwolnieni do domów. Kierowca busa nie doznał poważnych obrażeń, był trzeźwy.

Droga w miejscu wypadku przez kilka godzin była zablokowana.

 

źródło i fot. KPP Tomaszów Lubelski