Tragiczny wypadek koło Zamościa. Policja poszukuje sprawcy, który uciekł, nie udzielając pomocy

36 letni mieszkaniec gminy Stary Zamość został potrącony przez nieustalony dotychczas pojazd. Kierowca uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy rannemu, który na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Reklamy

 

Policja otrzymała informację dzisiaj przed godziną 7 rano od osoby, która przejeżdżając przez Stary Zamość zauważyła w przydrożnym rowie leżącego mężczyznę.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przybyli kilka minut później na miejsce wynikało, że jest to ofiara wypadku drogowego. Niestety, pieszy na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Reklamy

Przez kilka godzin trwały oględziny miejsca, w którym odnalezione zostały zwłoki. Mundurowi ustalili tożsamość ofiary,. To 36 letni mieszkaniec gminy Stary Zamość.

Mężczyzna został potrącony przez nieustalony dotychczas pojazd. Jego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy rannemu.

Wszystkie czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były pod nadzorem prokuratury. Uczestniczył w nich także biegły z zakresu ruchu drogowego.

Równocześnie rozpoczęły się poszukiwania kierowcy. Policjanci ustalają świadków, zabezpieczają monitoring, zbierają wszelki informacje, które mogą doprowadzić do ustalenia sprawcy śmiertelnego wypadku. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie osoby, które były świadkami, bądź posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zamościu lub najbliższym komisariatem.