Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Mimo opuszczonych rogatek i świateł auto wjechało pod pociąg

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj rano w miejscowości Rzeczyca. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Ford, wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg. W wyniku wypadku mężczyzna poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Reklamy

 

Do wypadku doszło dzisiaj przed godziną 8.00 na przejeździe kolejowym w miejscowości Rzeczyca, przy ul. Radzyńskiej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Ford Fiesta, 58-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, nie dostosował się do sygnału świetlnego wjeżdżając na przejazd wprost pod jadący pociąg. Przejazd posiadał również aktywne półrogatki.

W wyniku wypadku mężczyzna poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wydały komunikat prasowy w tej sprawie:

„W Międzyrzecu Podlaskim na przejeździe z rogatkami i sygnalizacją świetlną dzisiaj (10.02.2017r.) przed 8.00 rano samochód osobowy wjechał pod pociąg Przewozów Regionalnych relacji Terespol – Łuków. Pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. Zginęła jedna z dwóch osób jadących samochodem.

Wszystkie urządzenia na przejeździe były sprawne. Obecnie nie wiadomo co spowodowało, że kierowca pomimo opuszczonych rogatek i czerwonego światła wjechał na przejazd. Obiekt jest wyposażony w monitoring. Komisja ustali okoliczności zdarzenia.

Nie było przerwy w ruchu pociągów. Pasażerowie pociągu uczestniczącego w zdarzeniu kontynuowali podróż kolejnym pociągiem.”

 

źródło: KMP Biała Podlaska, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

fot. KMP Biała Podlaska