Tragiczny wypadek – nie żyje motocyklista, pasażer w stanie ciężkim

Motocyklista i jego pasażer trafili do szpitala po tym, jak zderzyli się czołowo z fordem wyprzedzającym samochód ciężarowy. Kierujący jednośladem zmarł w wyniku doznanych obrażeń, pasażer w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

Reklamy

Do wypadku doszło w poniedziałek, około godz. 16 na drodze numer 812 relacji Włodawa – Chełm.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Ford C-Max, 56-letni mieszkaniec Włodawy rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim samochodu ciężarowego. W jego trakcie zderzył się czołowo z motocyklem marki Suzuki, którym kierował 57-letnim mieszkańcem gminy Sawin.

W wyniku zderzenia kierujący motocyklem oraz jego 49-letni pasażer doznali rozległych obrażeń ciała i zostali zabrani do szpitala, gdzie motocyklista zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Pasażer pozostaje w stanie ciężkim.

Policjanci ustalili, że kierowca forda był zobowiązany do prowadzenia pojazdów z wykorzystaniem na przykład okularów – tego dnia ich nie założył. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy.

Mężczyzna został zatrzymany, a w związku ze spowodowaniem przez niego wypadku drogowego policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


info i fot. KPP Włodawa