Tragiczny wypadek w gospodarstwie. Ciągnik wjechał w kobiety szypułkujące truskawki

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który uruchamiając ciągnik rolniczy spowodował, że wjechał on w trzy kobiety szypułkujące truskawki w jednym z gospodarstw w gminie Końskowola. Mimo reanimacji jedna z nich zmarła, dwie przebywają w szpitalach.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 16:00 w jednym z gospodarstw na terenie gminy Końskowola.

Trzy kobiety szypułkujące truskawki poprosiły 51-latka, żeby napompował im koło w wózku służącym m.in do przewożenia truskawek. Mężczyzna, mając zamiar napompować koło sprężarką z ciągnika rolniczego stojącego w stodole uruchomił go, nie sprawdzając, czy znajduje się na tzw. jałowym biegu.

Pojazd ruszył do przodu i najechał na siedzące przed nim i szypułkujące truskawki kobiety. Mimo szybko podjętej reanimacji, jedna z nich, 55-latka – zmarła na miejscu. Druga 55-latka została przewieziona z obrażeniami ciała do szpitala w Puławach. Ciężko ranna 83-latka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Lublinie.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Ciało zmarłej 55-latki zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Jak się okazało, mężczyzna, który uruchamiał ciągnik, był nietrzeźwy. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany, przebywa w policyjnym areszcie.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

 

źródło: KMP Puławy

fot. arch LH