Tragiczny wypadek w Płoskiem. Jedna osoba nie żyje, trzy zostały ranne

Policjanci z Zamościa wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło na krajowej nr 74 w miejscowości Płoskie. W zdarzeniu, w którym udział brały trzy pojazdy, jedna osoba poniosła śmierć a trzy zostały ranne.

Reklamy

 

Wypadek miał miejsce wczoraj po godzinie 21, na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Płoskie. Udział w wypadku brały trzy pojazdy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że najprawdopodobniej kierujący samochodem Audi 33-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn, jadąc w kierunku Zamościa, z nieustalonych przyczyn najechał na tył poprzedzającego go Forda, którym kierował 45-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego.

W wyniku uderzenia Ford zjechał do rowu, uderzył w betonowy przepust i dachował. Audi natomiast przemieściło się na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z jadącym od strony Zamościa w kierunku Szczebrzeszyna Volkswagenem. Tym autem kierowała 27-letnia mieszkanka gminy Zamość.

W wyniku zderzenia pojazdów, śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem Ford. Do szpitala z obrażeniami ciała trafili pozostali uczestnicy wypadku tj. kierujący Audi, kierująca Volkswagenem i pasażerka Forda.

Badanie stanu trzeźwości pokazało, że kierująca Volkswagenem była trzeźwa. Od kierowcy Audi pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Droga w miejscu wypadku przez kilka godzin była zablokowana, policjanci kierowali na objazdy.

 

źródło i fot. KMP Zamość