25 lipca 2024

Tragiczny wypadek z udziałem trzech busów. Jedna osoba nie żyje, 16 trafiło do szpitali

Dzisiaj na DK-12 w miejscowości Garbów koło Lublina, doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech busów, w tym jednego pasażerskiego. 53-letni kierowca rejsowego busa poniósł śmierć na miejscu, a 16 osób zostało przewiezionych do szpitali.

Reklamy

 

Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 8:50 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Garbów na ul. Warszawskiej, na prostym odcinku drogi.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący dwoma samochodami dostawczymi jechali w kierunku Warszawy.

Reklamy

Pierwszy z nich zwolnił, prawdopodobnie chcąc zjechać z drogi. Jadący za nim kierowca w ostatniej chwili zauważył ten manewr i chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka busem pasażerskim relacji Puławy – Lublin.

Niestety, w wyniku zdarzenia, 53-letni kierujący rejsowym busem poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiło 15 pasażerów busa oraz kierujący samochodem dostawczym, który zjechał na przeciwny pas ruchu.

Reklamy

Droga krajowa nr 12 była całkowicie zablokowana, a policjanci kierowali pojazdy na objazdy drogami lokalnymi i na S-17. Teraz wprowadzono ruch wahadłowy.

Policjanci cały czas pod nadzorem prokuratora pracują na miejscu zdarzenia i wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.


źródło i fot. KWP Lublin