Transgraniczna sieć wodociągowa

Droga do wspólnej budowy wodociągu w Hrubieszowie i Włodzimierzu Wołyńskim na Ukrainie otwarta. W czwartek 30 czerwca burmistrz Hrubieszowa Tadeusz Garaj podpisał umowę na realizację projektu, współfinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina.

Reklamy

Dzięki temu wsparciu ma być opracowana dokumentacja projektowo-techniczna na modernizację około 23 kilometrów sieci wodociągowej na terenie Hrubieszowa oraz prawie 10 kilometrów sieci i stacji uzdatniania wody we Włodzimierzu Wołyńskim. Szacuje się, że jej przygotowanie będzie kosztować ponad 400 tysięcy euro, z czego 90 procent to środki Unii Europejskiej.

Reklamy

Dokumentacja ma być opracowana w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy. Potem samorządowcy będą się starać o środki na wykonanie robót.

Realizacja projektu pod nazwą „Czysta woda na Pobużu – Transgraniczny System Zaopatrzenia w wodę Hrubieszowa i Włodzimierza Wołyńskiego” jest pierwszą, tak poważną inwestycją obydwu miast, położonych w obszarze Związku Transgranicznego „Euroregion Bug”.

Na konkurs wniosków zgłoszono prawie 140 projektów, spośród których dofinansowanie otrzyma tylko połowa, w tym wspólna propozycja Hrubieszowa i Włodzimierza Wołyńskiego.

***

Źródło:
www.ias24.eu