Trwa ostatni w tym roku poligon lubelskich terytorialsów [ZDJĘCIA]

Trwa szkolenie zintegrowane żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady OT. Podczas dwutygodniowego zgrupowania terytorialsi będą doskonalić umiejętności bojowe, głównie z zakresu strzelectwa i taktyki.

Reklamy

To ostatnie w tym roku zgrupowanie poligonowe żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady OT. Terytorialsi z 22 dęblińskiego batalionu lekkiej piechoty od 15 października br., doskonalą umiejętności indywidualne i współdziałanie w ramach plutonu lekkiej piechoty. Ćwiczenia odbywają się w kilku lokalizacjach, m.in. na poligonie w Nowej Dębie, na obiektach szkoleniowych i kompleksach leśnych w stałym rejonie odpowiedzialności dębińskiego batalionu. 

Warto podkreślić, że szkolenia zintegrowane prowadzone na poligonach pozwalają żołnierzom zdobyć nowe umiejętności i przećwiczyć, to czego nie można na co dzień zrealizować na obiektach garnizonowych. Z kolei ćwiczenia w stałym rejonie odpowiedzialności są fundamentem funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze OT szkolą się w terenie, z którego pochodzą, który doskonale znają i który w razie zagrożenia będą bronić.  

Reklamy

­

Podczas intensywnych zajęć żołnierze OT doskonalą techniki strzeleckie, w ramach strzelań specjalistycznych, zgrywających oraz sytuacyjnych z wykorzystaniem broni etatowej, zgodnie z funkcją pełnioną w pododdziale. Zajęcia strzeleckie odbywają się zarówno w dzień jak i w nocy z wykorzystaniem sprzętu optoelektronicznego. Z kolei podczas zajęć taktycznych żołnierze realizują szereg zadań, jak np. rozpoznanie obiektu i terenu, przygotowanie i przeprowadzenie zasadzki czy maskowanie w terenie. Jednym z zadań jest również kilkudniowe bytowanie w terenie, czyli nauka przetrwania w trudnych warunkach. 

W tym roku 2 LBOT przeprowadziła w sumie 9 szkoleń zintegrowanych na poligonach w Nowej Dębie i Wędrzynie oraz w stałych rejonach odpowiedzialności. Dwutygodniowe szkolenia zintegrowane, obok podstawowych, wyrównawczych i rotacyjnych są jedną z głównych form szkoleń, w jakich uczestniczą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Pozwalają one w praktyce doskonalić umiejętności indywidualne, specjalistyczne i zespołowe. Udział w poligonie jest obowiązkowy i każdy żołnierz WOT raz w roku musi zaliczyć tego typu szkolenie.  

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z wojskiem i uczestniczyć w ciekawych szkoleniach zapraszamy w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. WOT oferuje możliwość połączenia dotychczasowych aktywności w życiu cywilnym ze służbą na rzecz Ojczyzny oraz swojego regionu. Mieszkańcy Lubelszczyzny, którzy chcieliby spróbować swoich sił w szeregach 2 Lubelskiej Brygady OT, a którzy nigdy nie byli w wojsku, mają do wyboru w tym roku jeszcze dwa terminy szkoleń podstawowych: 25.11.-10.12 oraz 17-18.12 (kontynuacja podczas ferii zimowych w 2023 r.).

­


ZDJĘCIA:

­

por. Marta Gaborek


Zobacz też:

Chciał ukraść samochód z… pasażerką [ZDJĘCIA]

Chciał ukraść samochód z… pasażerką [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →