Trwa policyjna akcja Znicz

Wczoraj na drogach województwa lubelskiego doszło do 3 wypadków, w których obrażenia odniosły 3 osoby. Doszło również do 60 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało także 15 nietrzeźwych kierujących.

Reklamy

 

Wszystkich Świętych to okres szczególny. Dla wielu osób to setki kilometrów do przejechania, aby złożyć znicz na mogile swoich bliskich. To właśnie wtedy polskie drogi zapełniają się samochodami, wzmaga się ruch w miastach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla policjantów to czas wytężonej służby – wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym.

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, w trakcje akcji Znicz 2014, służbę pełni więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze kierują ruchem ulicznym, bowiem przy największych nekropoliach w miastach są zmiany w ruchu – dlatego warto wcześniej sprawdzić planowane utrudnienia i zamiast jechać pod bramę cmentarną kierować się na specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe. O ile jest to możliwe, lepiej korzystać z transportu publicznego – doświadczenia z lat poprzednich pokazują, że tak jest szybciej i wygodniej.

Wczoraj na drogach naszego województwa doszło do 3 wypadków, w których obrażenia odniosły 3 osoby. Doszło również do 60 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało także 15 nietrzeźwych kierujących.

Do jednego wczoraj na ulicy Rejowieckiej w Chełmie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Opel Astra
35- letni mieszkaniec Chełma na czteropasmowej jezdni z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległe pasy ruchu i zderzył się z samochodem marki Seat Toledo, którym kierował 24- letni mieszkaniec Chełma. W wyniku tego zdarzenia kierujący oplem trafił do szpitala. Stan trzeźwości 24- latka nie budził zastrzeżeń, od 35- latka została pobrana krew do badań. Teraz chełmscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin