Trzy niewybuchy odkopane podczas prac polowych

Trzy zgłoszenia o niewybuchach otrzymała wczoraj zamojska policja. Niebezpieczne pamiątki z wojennych czasów odnaleziono podczas prac ziemnych w miejscowości Wierzba, Kornelówka i Podlesie Duże. Znaleziska zabezpieczył wojskowy patrol rozminowania.

Reklamy

 

Chociaż od zakończenia działań wojennych II wojny światowej minęło kilkadziesiąt lat, to nadal spotykamy się z jej pozostałościami. Tylko wczoraj dyżurny zamojskiej jednostki otrzymał trzy zgłoszenia o niewybuchach. W miejscowości Wierzba podczas prac ziemnych na łące, odnaleziony został granat moździerzowy.

Kolejne zgłoszenie pochodziło z Kornelówki. Tam podczas prac pielęgnujących zieleń przy ogrodzeniu szkoły, ujawniony został skorodowany niewybuch. Zardzewiały granat odnalazł również właściciel jednej z posesji w miejscowości Podlesie Duże Kolonia.

Na znalezisko natknął się podczas prac porządkowych.O odnalezieniu niebezpiecznych przedmiotów powiadomiono policję. Zabezpieczeniem i neutralizacją niewybuchów zajął się wojskowy patrol rozminowania.

 

***

Policjanci apelują o ostrożność! W każdym przypadku znalezienia przedmiotu, którego wygląd przypomina pozostałość po arsenale wojennym należy zawiadomić Policję. Pod żadnym pozorem nie można takich znalezisk podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.źródło: KMP Zamość