Trzy rozbite pojazdy i trzy osoby w szpitalu

Trzy rozbite pojazdy i trzy osoby w szpitalu – to efekt wypadku, do którego doszło wczoraj po godz. 15.00 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Kowalin, w powiecie kraśnickim.

Reklamy

 

Wczoraj po południu na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Kowalin, doszło do poważnego wypadku drogowego. Na odcinku drogi, gdzie trwają prace remontowe nawierzchni i wprowadzono ręczną regulację ruchu, na zatrzymujące się tam samochody najechał ciężarowy DAF.

W wyniku najechania ciężarówki na tył osobowego Opla, mniejszy pojazd został zepchnięty na poprzedzający go samochód ciężarowy, co doprowadziło do mocnego zniszczenia samochodu osobowego, w którym znajdowały się dwie osoby. Po uderzeniu, ciężarowy DAF zjechał do przydrożnego rowu, ledwo omijając rosnące tam drzewo.

W zderzeniu ranne zostały trzy osoby, kierowca i pasażer Opla oraz kierowca DAF-a. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala w Kraśniku.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarówką, która najechała na tył Opla, nie zachował ostrożności i ze zbyt dużą prędkością poruszał się po drodze, gdzie występowały ograniczenia w ruchu pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Sprawcy wypadku, kierowcy ciężarowego DAF-a, 29 letniemu mieszkańcowi woj. podkarpackiego za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i spowodowanie realnego zagrożenia życia i zdrowia zatrzymane zostało prawo jazdy.

 

źródło i fot. KPP Kraśnik