Trzy śmiertelne wypadki na lubelskich drogach

Minionej doby na drogach naszego województwa doszło do 12 wypadków drogowych. Trzy z nich okazały się tragiczne.

Reklamy

 

Kąkolewnica, powiat radzyński

Do zdarzenia doszło po godzinie 8.00 przy ul. Ks. A. Kornilaka.  21 latek (trzeźwy), kierując samochodem marki Audi 80, podczas skrętu w lewo na skrzyżowaniu drogi powiatowej z gminną, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu. Doprowadził do potrącenia jadącej prawidłowo z przeciwnego kierunku ruchu, 63 letniej  rowerzystki (zam. gm. Kąkolewnica).

Kobieta zmarła w szpitalu. 21-latek został zatrzymany do dyspozycji prokuratora. Samochód oraz rower zabezpieczono do badań. Postępowanie prowadzą policjanci z komendy powiatowej w Radzyniu Podlaskim.

 

Łukowa, powiat biłgorajski

Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują, że samochodem marki Audi podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 22 lat. Jechali drogą z pierwszeństwem przejazdu. Na łuku jezdni z drogi podporządkowanej wyjeżdżał kierowca busa marki Opel, którym kierował 54 letni mieszkaniec powiatu zamojskiego. 

Nie doszło do zderzenia pojazdów, jednak 22 latek, który kierował Audi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. W wyniku odniesionych obrażeń 22 letni pasażer Audi zginął na miejscu. Mężczyzna był mieszkańcem powiatu biłgorajskiego.

Jak ustalili policjanci, kierowca Audi był nietrzeźwy, policyjny alkomat wykazał, że miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. 22 letni kierowca Audi został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Obecnie biłgorajscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku.

 

Zdziłowice, powiat janowski

Po godzinie 19.00 kierujący samochodem osobowym marki VW Passat, w terenie zabudowanym i oświetlonym, na prostym odcinku drogi najechał na leżącego 27-latka. Mężczyzna nie miał żadnych elementów odblaskowych. W wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Kierujący Volkswagenem 19-latek był trzeźwy.

Zwłoki zabezpieczono w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Samochód trafił na parking strzeżony do dalszych czynności procesowych. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin (AF/JK) – zdjęcia z wypadku w Łukowej