Trzykrotnie okradł swojego byłego pracodawcę

31-latek został zatrzymany po tym jak trzykrotnie okradł swojego byłego pracodawcę z gminy Puławy. W przeciągu tygodnia wchodził na teren zakładu i odcinał kabel zasilający agregat. Następnie uzyskany z niego materiał sprzedawał na złom.

Reklamy

We wtorek rano puławski dyżurny został poinformowany, że nieznany mężczyzna po raz kolejny skradł kabel z zakładu usytuowanego na terenie gm. Puławy. Jak powiedział właściciel zakładu, kabel zasila agregat i w chwili kradzieży nie był pod napięciem. Ustalono, że była to trzecia kradzież w przeciągu tygodnia. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości ok. 2 tys. złotych.
 
Puławscy kryminalni wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą kradzieży. Jeszcze tego samego dnia po południu mundurowi zatrzymali 31 latka.  Okazało się, że zatrzymany wcześniej pracował u poszkodowanego, a kiedy stracił pacę postanowił „dorobić”. Skradziony kabel sprzedawał w punkcie skupu złomu metali kolorowych. Policjanci ustali, że był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.
 
Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży i zniszczenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
 
 
źróło: KPP Puławy (MK)