Trzymał 2,5 tysiąca paczek papierosów w garażu

Prawie 2,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli wczoraj tomaszowscy policjanci u jednego z mieszkańców miasta.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj popołudniu w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Tomaszowa Lubelskiego. Miejscowi policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą, wspierani przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Zamościu zapukali do drzwi mieszkania 55-letniego mężczyzny.

W trakcie przeszukania garażu zabezpieczyli niemal 2,5 tysiąca paczek pochodzących z przemytu papierosów. Z wyjaśnień właściciela kontrabandy wynikało, że skupował on papierosy od nieznanych osób i po zgromadzeniu większej ilości, zamierzał odsprzedać je z zyskiem. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku prawie 40 tysięcy złotych.

Nielegalny towar został skonfiskowany. Jego właściciel odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego, które zagrożone jest karą wysokiej grzywny oraz przepadkiem dowodów rzeczowych.źródło i fot. KPP Tomaszów Lub.