„Turyści” z kontrabandą w bagażu – ZDJĘCIA

Funkcjonariusze NOSG po raz kolejny udaremnili próbę przemytu papierosów przez Bug. Tym razem przemytnicy próbowali odnieść kontrabandę znad rzeki granicznej, wykorzystując do tego celu torby podróżne.

Reklamy

6 września br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas realizacji czynności służbowych w pobliżu granicy państwowej, przystąpili do kontroli dwóch obywateli Polski. Mężczyźni (52l. i 33l.), którzy  przebywali nad rzeką graniczną Bug, poruszali się pieszo i posiadali przy sobie torby podróżne. Podczas dalszych czynności okazało się, iż powód ich obecność w pobliży granicy państwowej nie ma nic wspólnego z turystyką. Mieszkańcy naszego regionu, wykorzystywali bowiem swój bagaż do transportu nielegalnych papierosów.

Jak ustalili funkcjonariusze, ujawnione nielegalne towary akcyzowe zostały wcześniej przemycone przez rzekę graniczną Bug z terytorium Ukrainy do Polski. W torbach zabezpieczono ponad 1200 paczek papierosów o wartości ponad 18 tys. zł. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani a nielegalny towar został zabezpieczony.

Reklamy

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymane osoby odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

­

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

W trzy dni odzyskano trzy ciężarówki

W trzy dni odzyskano trzy ciężarówki


LubieHrubie na Instagramie