Twierdz Zamość: Bajkowa Sobota – finał. Spektakl „Morskie Opowieści”

“W żagle wiatr łapiemy stale dida dida du, przecinamy morskie fale, dida dida du” to słowa z przyśpiewki rozśpiewanej załogi wesołych żeglarzy, którzy już 16 czerwca zawitają do portu Galeria Twierdza w Zamościu.

Reklamy

 

To już ostatnie spotkanie z cyklu Bajkowe Soboty w Galerii Twierdza. Tym razem mali widzowie obejrzą muzyczny spektakl „Morskie opowieści” w wykonaniu teatru Katarynka. Uczestnicy przeniosą się na pokład statku, którym popłyną w rejs pełen przygód i niespodzianek. Na małych podrózników czekać będą Kataryniarz z Papugą, Kapitan, Majtek, Meteorolog Krabs, Ratownik Wopr, Papuga kapitana. Cała rośpiewana świta!

Podczas spektaklu nie zabraknie także elementów edukacyjnych, które zostaną wplecione w fabułę.Nauczymy dzieci jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, zdradzimy tajniki żeglarstwa. Meteorolog Krabs pokaże jak przepowiadać pogodę z chmur. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny. Oj będzie się działo! Przeprowadzimy również interaktywną lekcję z ratownikiem WOPR.Na zakończenie dzieci otrzymują kolorowanki, tak aby na dłużej zapamiętały bajkowe morały.

Reklamy

Finałowe spotkanie musi być wyjątkowe! Dzieci, które uczestniczyły we wszystkich spektaklach w ramach cyklu “Bajkowe Soboty” i zebrały 4 pieczątki, zostaną dodatkowo obdarowane miłym prezentem. Warto zabrać karty ze stempelkami.

Szczegółowe informacje na:http://www.galeriatwierdzazamosc.pl/wydarzenia/ahoj-przygodo

 

źródło, grafika: GTZ