Twierdza Zamość: Szczęśliwe Dziecko Szczęśliwa Mama

Galeria Twierdza w Zamościu wraz z Fundacją „Szczęśliwe Macierzyństwo” zapraszają kobiety w ciąży, młode mamy i rodziców na bezpłatne konsultacje i badania USG 4D w ramach akcji SZCZĘŚLIWE DZIECKO, SZCZĘŚLIWA MAMA.

Reklamy

Akcja odbędzie się 6 kwietnia 2014 r. w Centrum Handlowym Galeria Twierdza w Zamościu, ul. Przemysłowa 10, w godz. 11.00 – 16.30.

Głównym celem organizowanej akcji jest zwrócenie uwagi kobiet w ciąży na to jak ważne i potrzebne są profilaktyczne badania. Spotkanie to ma również pomóc w odpowiedzi na trudne pytania związane z tym okresem, rozwianie wątpliwości dotyczących zdrowia, diety
i rozwoju dziecka oraz dbałość o siebie.

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety, dlatego chcemy pokazać jak świadomie czerpać z niego jak najwięcej radości. Pragniemy, aby każda kobieta czuła się doceniona
i pewna swoich codziennych kroków.

 

W ramach spotkania oferujemy bezpłatne:

Badania USG – dysponujemy 2 gabinetami USG, USG 4D.

Porady ekspertów – zapraszamy mamy i przyszłych rodziców do skorzystania z porad  ekspertów m.in.: położnej, pielęgniarki rodzinnej, konsultanta laktacyjnego, douli,  fizjoterapeuty, dietetyka, psychologa, ekspertów szkól rodzenia.  Przedstawiciele Polskiego Banku Komórek Macierzystych odpowiedza na pytania związane z pozyskiwaniem i przechowywaniem komórek macierzystych krwi pępowinowej, które w razie potrzeby będą służyć zdrowiu dziecka lub w przypadku zgodności genetycznej – innym członkom rodziny.

Prezentację instruktażu pierwszej pomocy pediatrycznej – Chcemy uświadomić rodzicom potrzebę nauki pierwszej pomocy pediatrycznej, właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ich dzieci.

Prezentację bezpiecznej kąpieli niemowlęcia – to czas szczególny zarówno dla dziecka, jak
i rodziców. To nie tylko czynność higieniczno-pielęgnacyjna, ale czas na bliskość i budowanie kontaktu. Podczas eventu zaprezentujemy techniki bezpiecznej kąpieli, tatusiowie będą mieli okazję poćwiczyć na fantomach
.

Prezentację instruktażu masażu – Dotyk jest naturalną formą wyrażania uczuć wobec naszego maleństwa, a kontakt fizyczny zaczyna mu się kojarzyć z miłością. W trakcie prowadzonej akcji zapoznamy rodziców z technikami bezpiecznego masażu.

Prezentację sposobów wiązania chust – Jeśli ktoś ma wątpliwości czy chustowanie niemowląt jest bezpieczne czy nie, nasza akcja pokaże zalety i zalecenia do chustowania.

Sesje fotograficzne – zatrzymywanie w obiektywie radości macierzyństwa, oczekiwania na dziecko. Warto ocalić od zapomnienia te chwile. To doskonała zabawa a przede wszystkim piękna i osobista pamiątka.

Nie są prowadzone wcześniejsze zapisy na badania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wykonywanie badań rozpoczyna się o godz. 11.00. W przypadku dużego zainteresowania badaniami osoby oczekujące, z chwilą rozpoczęcia akcji społecznej, będą mogły wpisać się na listę.

Zapraszamy!