3 grudnia 2023

Tysiące paczek papierosów w Dorohusku

Blisko 7 tys. paczek papierosowej kontrabandy zatrzymali w Dorohusku funkcjonariusze Służby Celnej. Nielegalny towar celnicy znaleźli w autobusie kursowym oraz pod wagonami pociągu towarowego.

Reklamy

 

W piątek (03.07.) na przejściu drogowym w Dorohusku celnicy kontrolowali autokar relacji Łuck–Radom. Zachowanie towarzyszącego celnikom psa służbowego szkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych skłoniło funkcjonariuszy do bliższego przyjrzenia się pojazdowi. W czasie kontroli okazało się, że obok zbiornika z paliwem znajduje się specjalna skrytka, a w niej…. papierosy.

Ponad 3,6 tys. paczek kontrabandy jechało najprawdopodobniej do Radomia. Tak przynajmniej zeznał 55-letni kierowca pojazdu, który przyznał się do ukrycia papierosów. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Celnicy zajęli towar o wartości prawie 47 tys. zł oraz 30 tys. zł na poczet grożącej sprawcy zdarzenia kary.

Reklamy

Kilka godzin później na przejściu kolejowym w Dorohusku funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej prowadzili wspólną kontrolę pociągu towarowego, który wjechał do Polski z Ukrainy. Spod wagonów mundurowi wydobyli 3,3 tys. paczek papierosów Fest, opatrzonych zagranicznymi znakami akcyzy. Wartość ujawnionego przemytu oszacowano na 42 tys. zł.

Postępowania obu sprawach prowadzi Urząd Celny w Lublinie.

 

 

źródło i fot: SCRP