Tyszowce: Policjanci pilotowali samochód z tracącą oddech kobietą

Policjanci z Posterunku Policji w Tyszowcach pomogli dojechać do ośrodka zdrowia kobiecie z silnymi dusznościami. Liczyła się każda minuta, ponieważ 55-latka traciła oddech i przytomność.

Reklamy

Policjanci z Posterunku Policji w Tyszowcach – starszy aspirat Waldemar Łuczak oraz starszy posterunkowy Mateusz Szewczuk, patrolowali w piątek podległy rejon służbowy. W pewnym momencie zostali zatrzymani przez mężczyznę, który przerażony poprosił o pomoc.

Okazało się, że jak najszybciej musi dowieźć do szpitala swoją 55-letnią mamę, która ma poważne trudności oddechowe. Kobieta dwa dni wcześniej przeszła operację chirurgiczną. Musiała dotrzeć do szpitala, w którym przechodziła zabieg, oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od Tyszowiec.

Mundurowi wstępnie ocenili funkcje życiowe kobiety. Stan jej zdrowia wskazywał na to, że w każdej chwili może stracić oddech, dlatego funkcjonariusze postanowili pilotować samochód z tracącą przytomność 55-latką do najbliższej jednostki opieki zdrowotnej.

Kobieta w krótkim czasie znalazła się pod fachową opieką lekarską i udało się ustabilizować jej funkcje życiowe. Następnie została przetransportowana karetką do szpitala.

(info i fot. KPP Tomaszów Lubelski)


Zobacz też:

Błyskawica wprost z tęczy – WIDEO

Błyskawica wprost z tęczy – WIDEO


LubieHrubie na Instagramie