Tyszowce: Uciekał traktorem przed policją

Policjanci z Tyszowiec, po krótkim pościgu, zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym.

Reklamy

 

We wtorek wieczorem policjanci Posterunku Policji w Tyszowcach, jadąc radiowozem zauważyli traktor z podczepionym kultywatorem, który co chwilę zjeżdżał na pobocze.

Natychmiast zawrócili i podjechali pod ciągnik dając sygnały świetlne i dźwiękowe, aby kierujący zatrzymał się. W pewnym momencie mężczyzna, przyśpieszył ciągnikiem i podjął próbę ucieczki. Skręcił w drogę gruntową biegnącą przez las a następnie wjechał na pole. Po wyprzedzeniu traktora policjanci podjęli ponownie próbę zatrzymania pojazdu, ale 64-latek dalej kontynuował jadę.

Dlatego też funkcjonariusze zatrzymali radiowóz i podbiegli do ciągnika, wypinając przewód paliwowy. Po kilku metrach traktor stanął w miejscu. Mężczyzna nie chciał wysiąść, mundurowi musieli użyć siły, aby kierującego wyciągnąć na zewnątrz. Ponieważ od kierującego była wyczuwalna wyraźna woń alkoholu, policjanci sprawdzili stan trzeźwości.

Okazało się, że traktorzysta miał 2 promile w wydychanym powietrzu, jakby tego było mało powiedział mundurowym, że nie ma prawa jazdy bo kilka lat temu zostało mu zatrzymane za jazdę po alkoholu.

Ciągnik został zabezpieczony na parkingu strzeżonym a traktorzysta został odwieziony do domu.

 

żródło: KPP Tomaszów Lubelski