Uchanie: Biblioteka ciągle w grze

„Biblioteka ciągle w grze” – takie hasło przyświeca tegorocznym obchodom Tygodnia Bibliotek – ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku, w którą oprócz bibliotek angażują się szkoły, wydawnictwa, media oraz lokalne władze.

Reklamy

Hasło nawiązuje do czerwcowego turnieju piłkarskiego EURO 2012, a jego idea jest prosta – Biblioteka poprzez aktywne działania na rzecz rozwoju społecznego i kulturalnego jest ciągle w grze…

Uchańska Biblioteka również włącza się do gry. Dzięki zmianom, które następują w naszych placówkach jej pozycja w infrastrukturze społecznej jest coraz silniejsza a uznanie odwiedzających bibliotekę użytkowników zyskują nie tylko systematycznie modernizowane lokale, automatyzacja zbiorów i wprowadzanie nowych nośników informacji ale również coraz szersza oferta skierowana do różnych grup odbiorców.

Reklamy

W najbliższym czasie gra zapowiada się szczególnie intensywnie – rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz promujący czytelnictwo a jednocześnie integrujący pokolenia, spotkanie autorskie dla dzieci, pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych, wycieczki do biblioteki, klubowe spotkania z książką, kiermasze, wystawy i wiele innych form realizowanych stale a także wpisujących się w projekty ogólnopolskie, jak Dyskusyjne Kluby Książki, „Biblioteczka dla Najmłodszych”, FunEnglish, „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”, „Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece”, „O finansach… w bibliotece”.

Wiele inicjatyw realizowanych jest dzięki wsparciu organizacji pozarządowych m.in.: Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Instytutu Książki, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego ale też w partnerstwie z lokalnymi instytucjami i organizacjami.

Biblioteka serdecznie zaprasza do udziału w imprezach.