Uciekali przed policją, po drodze wyrzucając papierosy

42-letni mężczyzna i jego 56-letnia pasażerka, podczas ucieczki skodą, wyrzucali przez okna nielegalne papierosy, a podczas zatrzymania stawiali opór.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 marca.

Policjanci patrolujący miejscowość Górecko Stare,w powiecie biłgorajskim, zauważyli samochód osobowy marki Skoda, którego sposób jazdy wskazywał na to, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Wydawało się, że kierowca zastosuje się do polecenia, ale po chwili rozpoczął ucieczkę.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg, kontynuując sygnały do zatrzymania. Uciekinier nie reagował jednak, a jadąc wyrzucał po drodze przez okno jakieś pakunki. Dodatkowo zajeżdżał ścigającym drogę.

Pościg zakończył się w miejscowości Tereszpol Kukiełki. Okazało się, że autem jechali mieszkańcy powiatu janowskiego – za kierownicą 42-letni mężczyzna, obok 56-letnia pasażerka. Oboje zachowywali się agresywnie i nie wykonywali wydawanych poleceń. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Jak ustalono, podczas ucieczki wyrzucali papierosy pocjodzące z przemytu. Łącznie policjanci zabezpieczyli około 300 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy.

Zatrzymani poniosą konsekwencje swojego zachowania. Obojgu grozi kara grzywny za wykroczenie skarbowe. Mężczyźnie za zmuszenie policjantów do pościgu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast  kobieta usłyszy zarzuty związane z wywieraniem wpływu na czynności policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich, za co grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

info i fot. KPP Biłgoraj

 


 

Zobacz też:

REGION – Granica: Odzyskano Land Rovera o wartości 160 tys.

REGION – Wyrzucili go z klubu, więc wrócił z rewolwerem czarnoprochowym i bronią gazową