28 września 2023

Uczciwi znalazcy. Portfel, pieniądze i dokumenty odnieśli na policję

O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec Białej Podlaskiej, który wczoraj zgubił portfel. Zgubę, w której znajdowała się znaczna suma pieniędzy, dostarczyła do komendy mieszkanka gminy Leśna Podlaska.

Reklamy

 

Wczoraj po południu do okienka oficera dyżurnego zgłosiła się kobieta, która w rejonie ul. Sobieskiego znalazła portfel. Znajdowała się w nim znaczna suma pieniędzy oraz dokumenty takie jak dowód osobisty, prawo jazdy i legitymacja służbowa.

Zguba nie czekała długo na właściciela. Jeszcze tego samego wieczora na Policję zgłosił się mężczyzna, informując, że zgubił portfel z pieniędzmi i dokumentami. Dzięki uczciwości mieszkanki gminy Leśna Podlaska, cała sprawa skończyła się na kilkudziesięciu minutach nerwów.

Reklamy

Tydzień temu mieszkaniec Białej Podlaskiej  zgubił dokumenty przebywając na zachodzie Polski. Tymczasem dzisiaj do KMP dotarła przesyłka od Policji z Rzepina z portfelem pechowca, w którym znajduje się komplet dokumentów i kilkaset złotych w obcej walucie. Pewnie jeszcze dzisiaj do jego drzwi zapuka policjant z niespodziewaną przesyłką.

 

Te szczęśliwe zakończenia nie byłyby możliwe, gdyby nie uczciwość i obywatelska postawa wielu osób, którzy niejednokrotnie chcą pozostać anonimowi.  Bierzmy z nich przykład, może kiedyś sami będziemy musieli czekać i liczyć na czyjąś uczciwość.

Reklamy

 

źródło: KWP Lublin (J.J.)