Uczniowie i studenci – czas poznać Europę!

Prof. Lena Kolarska-Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego zaprasza: napisz kilkustronicowy esej i wygraj wycieczkę do Brukseli! Dla autorów trzech najciekawszych prac przewidziano wycieczki do Stolicy Europejskiej, a dla dwóch pozostałych cenne nagrody rzeczowe.

Reklamy

Masz własną wizję Polski i Europy oraz lekkie pióro? Wiesz, a może chciałbyś dowiedzieć się więcej o Partnerstwie Wschodnim i polskiej Prezydencji? Nie ważny jest powód, który Tobą kieruje – poznaj Europę w teorii i w praktyce!

Prof. Lena Kolarska-Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów do udziału w konkursie, w którym nagrodą są wycieczki do Brukseli w ramach organizowanych wizyt studyjnych do Parlamentu Europejskiego.

„Jaka powinna być rola Partnerstwa Wschodniego w polityce Polski i Unii Europejskiej?” oraz „Najmniejszy z dużych czy największy z małych – jaka polityka Polski w jakiej Europie?” to tematy konkursów, do udziału w których zaprasza prof. Lena Kolarska-Bobińska. Celem konkursów skierowanych odpowiednio do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów z województwa lubelskiego, jest popularyzacja idei Partnerstwa Wschodniego oraz polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, a także szerzenie wiedzy na temat zasad funkcjonowania Unii Europejskiej.

To już kolejna edycja konkursów zorganizowanych przez Poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Lenę Kolarska-Bobińską. Tym razem jest ona skierowana zarówno do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jak też studentów. Dla studentów to pierwsza taka okazja, by poznać Parlament Europejski oraz zwiedzić Brukselę.

Jak tego dokonać?

Wystarczy napisać kilkustronicowy esej na temat odpowiadający danej grupie wiekowej i przesłać go jednocześnie w wersji papierowej i elektronicznej (pdf.) na adres Biura Poselskiego prof. Leny Kolarskiej -Bobińskiej:

Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego
prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej
ul. H. Kołłątaja 3/6a
20 -006 Lublin
z dopiskiem na kopercie:
“Konkurs – Partnerstwo Wschodnie” lub “Konkurs – Najmniejszy z dużych czy największy z małych”
oraz
na adres mailowy: konkurs@lenalubelska.pl w temacie wpisując:
“Konkurs – Partnerstwo Wschodnie” lub “Najmniejszy z dużych czy największy z małych”

Termin nadsyłania prac upływa 20 czerwca 2011 roku!
Uczniowie i studenci – czas poznać Europę!

***

Info:
Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego
prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej