Udaremniono przemyt papierosów za 125 tys.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny, nie dopuścili do przemytu znacznych ilości towarów akcyzowych.

Reklamy

W nocy z 2 na 3 czerwca br., funkcjonariusze Straży Granicznej w pobliżu m. Dorohusk, powiat chełmski, ujawnili i zabezpieczyli nad rzeką graniczną Bug wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci:

– 230 000 szt. papierosów marki FEST o szacunkowej wartości 125 345 zł.

Papierosy zostały wcześniej przemycone z Ukrainy, przez rzekę graniczną Bug, a następnie załadowane do dwóch terenowych samochodów z zamiarem wywiezienia kontrabandy w głąb kraju. Zatrzymane samochody marki Jeep, jak się później okazało, zostały specjalnie przygotowane do przemytu. Przemalowano je na ciemne kolory a szyby zostały przyciemnione, posiadały również jedynie siedzenia kierowców, aby zmieścić jak najwięcej ładunku. Z przemyconym towarem nikt jednak nie odjechał, uczestnicy przemytu na widok patrolu Straży Granicznej zdołali odpłynąć łodziami na Ukrainę, pozostawiając samochody i przemycone papierosy. Po ukraińskiej stronie granicy, po informacji SG, zatrzymano jednego mężczyznę, był to ob. Ukrainy z 5 pudłami pełnymi papierosów.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, trwa ustalanie pozostałych osób uczestniczących w przemycie.

Źródło i fot: nadbuzanski.strazgraniczna.pl